امتحان نهایی دانش آموزان با آزمون کنکور در یک سال تحصیلی برگزار خواهد شد


معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش در نشست مشترک معاونین و مدیران کل آموزش‌وپرورش سراسر کشور به میزبانی اردوگاه شهید باهنر، از برگزار شدن امتحان نهایی دانش‌آموزان با آزمون کنکور در یک سال تحصیلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، نشست مشترک معاونین و مدیران کل آموزش‌وپرورش سراسر کشور با حضور سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش‌وپرورش در اردوگاه شهید باهنر تهران در حال برگزاری است.

 

علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش در این نشست گفت: استقرار ساختار آموزش‌وپرورش را با حفظ کیفیت انجام می‌دهیم و سعی داریم تا کیفیت را تحقق ببخشیم.

 

وی ادامه داد: در سال ۹۷-۹۸ استقرار ساختار به مرحله نهایی خواهد رسید و اولین خروجی‌های نهایی آموزش‌وپرورش از ساختار جدید خارج خواهد شد و می‌توانیم از ساختار جدید، براساس خروجی‌های آن، ارزیابی داشته باشیم.

 

زرافشان اضافه کرد: بر اساس ساختار جدید یک سال افزایش سال‌های تحصیلی به شاخه فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش خواهیم داشت و با یکسال آموزش بیشتر، مهارت و توانایی‌های دانش‌آموزان شاخه فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش را افزایش خواهیم داد.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش، با اشاره به اینکه در شرایط فعلی برای دانش‌آموزان مدارس کشور در پایه یازدهم امتحان نهایی و در پایه دوازدهم آزمون کنکور سراسری برگزار می‌شود، گفت: در استقرار نظام جدید آموزشی، امتحان نهایی دانش آموزان با آزمون کنکور در یک سال تحصیلی برگزار خواهد شد.

 

زرافشان تصریح کرد: مهم‌ترین چالشی که در استقرار پایه جدید، با آن مواجه می شویم، چالش نیروی انسانی است.

 

وی گفت: با استقرار پایه دوازدهم جمعیت دانش‌آموزی حدود ۵۰۰ هزار نفر افزایش خواهد یافت و ما نیاز به فضای فیزیکی داریم. از این تعداد ۳۳۰ هزار نفر دانش آموزان هنرستان ها هستند که باید در هنرستان‌های موجود مستقر شوند.

 

زرافشان عنوان کرد: در تامین فضا از استان‌ها خواسته‌ایم  براساس شناسنامه فیزیکی مدارس از ظرفیت اسمی مدارس که سازمان نوسازی مدارس تهیه کرده، استفاده شود. در حال حاضر بسیاری از مدارس تا ۵۰ درصد کمتر از ظرفیت اسمی کار می کنند.