آغاز چاپ کتب درسی پایه دوازدهم از فروردین ۹۷


سید حسین طلایی زواره در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه چاپ و نشر کتب درسی تا پایه یازدهم انجام شده است اظهار کرد: مراحل نهایی چاپ سپاری تا کتب پایه یازدهم انجام و روند آماده سازی آنها تکمیل شده است.

وی افزود: بعد از عید تمام هم و غم ما این است که تولید و چاپ کتب یازدهم و دوازدهم را انجام دهیم.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه البته بخشی از کتب یازدهم تولید شده است اظهار کرد: مولفین روی برخی موارد کتب پایه یازدهم اصلاحاتی انجام داده‌اند که چاپ این بخش از کتب را از ابتدای سال جدید و  بعد از تعطیلات عید نوروز شروع می‌کنیم.

طلایی زواره افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده و  به روال سال‌های اخیر، تمام کتب درسی را تا اول مهرماه ۱۳۹۷ در مدارس کل کشور توزیع می‌کنیم.

وی با بیان اینکه کتب پایه دوازدهم جدیدالتالیف هستند و سال آینده پایه دوازدهم در ساختار جدید نظام آموزشی مستقر می‌شود گفت: تدوین کتب جدید مراحل نهایی را طی می‌کند و  چاپ آنها نیز بعد از نوروز ۹۷ آغاز خواهد شد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی درباره تیراژ کتب درسی سال آینده نیز اظهار کرد: منتظریم سامانه سناد را باز کنند تا آمار را پیش بینی و به تناسب عناوین کتب درسی، شمارگان را مشخص و بعد از عید اعلام کنیم.