نحوه برگزاری امتحانات به شورای مدارس واگذار شد


نحوه برگزاری امتحانات به شورای مدارس واگذار شد

 

تهران - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گفت: شورای هر مدرسه درباره زمان حضور دانش‌آموزان در مدارس، ارزیابی محتوای آموزشی و همچنین چگونگی برگزاری امتحانات تصمیم‌گیری می کند. مدارس باید حداقل یک هفته دایر شوند و ارزیابی‌های لازم صورت گیرد تا بتوان درباره تعطیلی مدارس ابتدایی نظر داد.

رضوان حکیم ‌زاه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره بازگشایی مدارس از شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه اظهار داشت: قرار است شورای هر مدرسه با حضور نمایندگان اولیا و مدیران درباره نحوه حضور و چگونگی برگزاری امتحانات و زمان پایان سال تحصیلی تصمیم گیری کند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ادامه داد: همچنین عده‌ای از دانش آموزان از امکانات لازم برای استفاده از آموزش از راه دور برخوردار نبودند؛ بنابراین با بازگشایی مدارس آنها نیز می‌توانند مشکلات آموزشی خود را رفع کنند.

وی عنوان کرد: همچنین قرار است که فرمی به معلمان داده شود تا بر اساس آن هر آموزگاری ارزیابی دقیقی از یادگیری دانش آموزان ارائه دهد. همچنین از مدیران مدارس خواسته شده تا افرادی که به هر دلیلی امکان دسترسی به آموزش مجازی و شبکه شاد را ندارند، شناسایی شوند و برای آنها برنامه‌های جبرانی آموزشی در نظر گیرند.

یادگیری دروس ملاک انتخاب زمان برگزاری امتحانات است

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش، درخصوص برگزاری امتحانات پایان ترم دانش آموزان ابتدایی در برخی مدارس تا نیمه اردیبهشت اظهار داشت: مدارس باید با برنامه آموزش و پرورش منطبق باشند اما در دستورالعمل آموزش و پرورش به مدارس عنوان شده است که برای پایان سال تحصیلی مدارس باید شواهد دقیقی از یادگیری کامل دانش آموزان ارائه کنند.

حکیم زاده افزود: برگزاری آزمون به ویژه در مقطع ابتدایی وسیله‌ای برای یادگیری بیشتر دانش آموز است و هدف از برگزاری آزمون یادگیری است؛ از این رو، اکنون شورای مدرسه باید درباره زمان برگزاری آن تصمیم گیری کند.

تداوم آموزش دانش آموزان در تابستان

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش درباره ادامه آموزش دانش آموزان در تابستان عنوان کرد: برای پرکردن اوقات فراغت، رفع خلاهای آموزشی و تداوم و تکمیل آموزش و یادگیری مصمم هستیم که آموزش در شبکه شاد ادامه یابد.

وی با بیان اینکه فعال بودن آموزش در تابستان هم برای معلمان و هم دانش آموزان بهتر است، افزود: بر این اساس آموزش های تلویزیونی و برنامه‌های مهارت آموزی و کار و فناوری دانش آموزان ابتدایی و همچنین مهارت آداب زندگی در قالب شعر و قصه برای این دانش آموزان ادامه دارد.

منبع: ایرنا