مدارس به جز پایه نهم و دوازدهم اجازه برگزاری امتحانات حضوری ندارند


مدارس به جز پایه نهم و دوازدهم اجازه برگزاری امتحانات حضوری ندارند

رئیس اداره پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش تهران گفت: الزام مدارس دولتی و غیر دولتی برای برگزاری امتحانات حضوری به جز پایه نهم و دوازدهم تخلف است.

یدالله شهباز بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که برخی مدارس دولتی و غیردولتی اقدام به الزام دانش‌آموزان برای حضور در مدرسه و برگزاری امتحانات حضوری می‌کنند در حالیکه طبق دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش امتحانات حضوری مختص پایه نهم و دوازدهم است، آیا این کار مدارس تخلف محسوب می‌شود؟ اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل مربوطه، امتحانات حضوری صرفا مربوط به پایه نهم و دوازدهم است.

وی افزود: در هیچ پایه تحصیلی دیگر دستوری برای برگزاری امتحانات به شیوه حضوری نداریم و مدیران مدارس دولتی، غیردولتی و خاص حق ندارند به جز پایه‌های نهم و دوازدهم برای سایر پایه‌ها امتحانات حضوری برگزار کنند.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهر تهران عنوان کرد: خانواده‌ها اگر مشاهده کردند مدارس برای سایر پایه‌های تحصیلی به برگزاری امتحان حضوری اقدام می‌کنند، گزارش آن را به آموزش و پرورش شهر تهران از طریق سامانه پاسخگویی به شکایات به آدرس https://shekayat.medu.ir/ یا مراجعه حضوری به بخش بازرسی مناطق آموزش و پرورش اطلاع دهند.

شهباز بیگی در پاسخ به این پرسش که برخی مدارس دولتی و غیردولتی برای برگزاری کلاس‌های کنکور از خانواده‌ها هزینه‌های میلیونی دریافت کرده‌اند اما به دلیل تعطیلات کرونایی بخشی از این خدمات ارائه نشده است و مدارس نیز به بهانه برگزاری آنلاین کلاس کنکور به بازگرداندن شهریه اقدام نمی‌کنند، متذکر شد: اگر مدیر مدرسه اعلام کند، کلاس‌های کنکور به صورت آنلاین برگزار می‌شود، کافی نیست؛ فوق برنامه باید با رضایت اولیا بوده وهیچگونه اجباری در کار نیست، شرح فوق برنامه باید برای اولیا مشخص شود تا تشخیص دهند که مورد نیاز فرزندشان است یا خیر، مدیر مدرسه باید اعلام می‌کرد که فوق‌برنامه به صورت غیرحضوری است و در صورت رضایت اولیا نسبت به برگزاری کلاس‌های کنکور آنلاین اقدام می‌کرد.

منبع: تسنیم