میهمان شدن دانش آموزان در امتحانات بلامانع است


مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی:

میهمان شدن دانش‌آموزان در امتحانات بلامانع است

تهران- ایرنا- مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد میهمان شدن دانش‌آموزان پایه نهم و پایه دوازدهم شاخه نظری در امتحانات پایانی نوبت دوم با رعایت آیین‌نامه آمورشی بلامانع است.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت‌ آموزش‌وپرورش، مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش شرایط میهمان شدن دانش آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم شاخه نظری در امتحانات پایانی خردادماه ۱۳۹۹ را اعلام کرد.

بر این اساس با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، میهمان شدن دانش آموزان پایه دوازدهم شاخه نظری در امتحانات پایانی نوبت دوم با رعایت آیین‌نامه آموزشی دوره دوم متوسطه روزانه و دانش آموزان پایه نهم با رعایت آیین‌نامه ارزشیابی تحصیلی تربیتی دوره اول متوسطه در ارزشیابی نوبت دوم سال تحصیلی جاری (خردادماه ۹۹) بلامانع است.

تعدادی از دانش آموزان دوره دوم متوسطه به دلیل نبود رشته تحصیلی موردنظر در محل سکونت با استفاده از سرویس از امکانات آموزشی مناطق هم‌جوار استفاده می‌کنند و همچنین در ایام شیوع بیماری کرونا نیز تعدادی از خانواده‌های دانش آموزان دوره‌های اول و دوم متوسطه محل سکونت خود را تغییر داده‌اند. برای کاهش دغدغه خانواده‌ها و دانش آموزان ناشی از خطر ابتلا به بیماری کرونا با توجه به لزوم ایاب‌ و ذهاب برای شرکت در امتحانات پایانی و جلوگیری از شیوع بیماری، میهمان شدن دانش آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم بلامانع است.

منبع: ایرنا